Crypto Twitter’da Bu Hafta: Binance Daha Fazla İçeriden Öğrenenlerin Ticareti İddialarıyla Karşı Karşıya


0
Decrypt için Mitchell Preffer’ın çizimi

Kripto bu hafta karışık bir çantaydı. Üç haftalık ardışık büyümenin ardından, 2023’ün dördüncü tam haftasında Bitcoin fiyatları geçen hafta sonundan bu yana neredeyse hiç değişmedi ve Ethereum biraz değer kaybederken, Aptos (APT), Axie Infinity (AXS) ve Avalanche (AVAX) gibi birkaç altcoin büyük ralliler başardı. .

Pazartesi günü, Coinbase direktörü Conor Grogan, Binance’te son 18 ayda oldukça bariz bir şekilde içeriden bilgi ticareti yapıldığını iddia etti. Bu ilk defa değil gibi iddialar ortaya atıldı.

Geçen hafta sonu kripto finansal hizmetler platformu Matrixport’tan araştırmacılar, Çin Yeni Yılı’nın ilk gününün sonunun bir en uygun zaman kriptoda uzun pozisyonlar açmak, çünkü – son sekiz yıla göre – 10 gün sonra satış yapmak ortalama %9 kar getiriyor. Onların bulgular Pazartesi günü geniş çapta paylaşıldı.

Salı günü, kripto balina haber hesabı @olağandışı_balinalar iflas etmiş durumdaki FTX borsasının gözden düşmüş eski CEO’su Sam Bankman-Fried hakkında devam eden soruşturmada yetkililer tarafından el konulacak en son varlıklar açıklandı. Ve hepimiz onun aşağı olduğunu düşündük son 100 bin dolar!

O gün, El Salvador’un Bitcoin takıntılı otoriter Başkanı Nayib Bukele, ülkesini Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul etmeye zorlama kararını eleştiren çok sayıda hit parça yayınladı. Konusunda herkesin El Salvador’un gayet iyi durumda olduğunu bilmesini istiyor. O gün, hükümeti vadesi dolmuş 800 milyon dolarlık bir tahvil ödedi.

Kripto kredi kuruluşu Genesis, “Bitcoin Jesus” olarak da bilinen Roger Ver’e 21 milyon dolar borçlu olduğunu iddia ediyor. Roger başka fikirleri var ve sözleşmelerinde öngörüldüğü iddia edildiği gibi, Genesis’in yükümlülüklerini yerine getirmeden önce çözücü olması gerektiğini yanıtladı.

Cumhuriyetçi ABD Temsilcisi Bill Huizenga Salı günü, son iflasların ardından kripto endüstrisini kontrol etme çabalarını iki katına çıkaran bir düzenleyici olan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu için bazı sert sözler söyledi.

Ayrıca o gün, Twitter kullanıcısı Paul (@darkport) Porsche’nin NFT basım sayfasının yasal yanılgısına gömülü büyüleyici bir kaçış maddesi buldu. Paul’e göre, bunun gibi bir madde, NFT’lerin iade edilebilirliği hakkında tartışmaları başlatıyor – düzenleyicilerin şüphesiz daha fazla duymak isteyeceği tartışmalar.

Twitter kullanıcısı @DegentralandNFTS hakkında düzenli olarak tweet atan , Çarşamba günü Yuga Labs’ın yeni Bored Ape Yacht Club’dan (BAYC) ilham alan, kripto entegreli atari oyununun lansman haftasından önemli istatistikler yayınladı. Dookey Dash.

Robinhood’ın resmi Twitter hesabı şu şekildeydi: saldırıya uğradı hafta ortası. Neyse ki, bariz bir saldırıydı. Binance CEO’su Changpeng Zhao alarmın verilmesine yardımcı oldu.

Kripto analisti Adam Cochran, McDonalds’ın resmi hesabı bazı havalı kripto konuşmaları ele geçirdiğinde gücendi.

Perşembe günü, kripto kullanıcısı @AutismCapitalDüzenli olarak sektör haberleri hakkında atıp tutan , kapsamlı bir yazı yayınladı. FTX alacaklılarının listesi.

Ve bununla ilgili olarak, bu hafta FTX yöneticilerinin sermayelerini, şu anda -iddia edildiği üzere- kompülsif bir dolandırıcı olduğu için bir Adalet Bakanlığı cezai soruşturmasının yanlış tarafında olan, gözden düşmüş New York Kongre Üyesi Cumhuriyetçi George Soros’un arkasına attığına dair haberler de ortaya çıktı. ve kesinlikle yalancı.

Son olarak, Bored Ape Yat Kulübü kurucularından birinin Cumartesi günü yapması gereken kasvetli bir duyuru vardı ve uzaydan izin alacak.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Yazar Hakkında

Yorum Yap