Kripto ile Alakalı Filmler ve Belgeseller


0

Sizler için Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili olan film ve belgeselleri derledik.

Trust No One: The Hunt for the Crypto King

Trust No One: The Hunt for the Crypto King isimli belgesel, 2018’in sonunda kaybolan 120 milyon dolarlık QuadrigaCX ve Gerald Cotten’ı ele alıyor. Gerald Cotten isimli girişimci, ortağı Michael Patryn ile birlikte neredeyse hiç kimsenin kripto para birimleri hakkında konuşmadığı 2013 yılında QuadrigaCX’i kurdu.

Bitcoin, Bildiğimiz Parananın Sonu – Bitcoin The End of Money as We Know It

Dijitalleşen dünyada kağıt paranın yerini alacak olan Bitcoin ile ilgili şimdiye kadar çekilmiş en güzel belgeseldir.

Bitcoin’de Bankacılık – Banking on Bitcoin

İnternetin icadından bu yana Bitcoin gibi tartışmalı bir teknolojik oluşum olmadı. Bitcoin’in ilk öncüleri, egemenlik çizgilerini ve finansal statükoyu bulanıklaştırmaya çalıştı. Yıllarca süren yeraltı gelişiminden sonra, Bitcoin meraklı bir halkın dikkatini çekmenin yanı sıra, teknolojinin altüst ettiği düzenleyicilerin öfkesini de çekti. Yine de, önde gelen siber suçluların dönüm noktası niteliğindeki tutuklamalarından sonra, aslında seçim gecesi yükselen Bitcoin, hala en şiddetli rakibiyle, yok etmek için inşa edildiği bankalarla karşı karşıya.

Blockchain ve Biz – Blockchain and Us

2008 yılında Satoshi Nakamoto Bitcoin ve Blockchain’i yarattı. Tarihte ilk defa, dünya genelinde para göndermek bankaların, hükümetlerin ve aracı kurumların tekelinden çıktı. Bitcoin konsepti aslında çok sezgisel değil. Ama yinede, insanlar oyunun kurallarını değiştirdiğine inandı.

Kripto Vurgun – Crypto

Kripto Vurgun, kara para aklamayla mücadele eden genç bir ajana odaklanıyor. Ajan olan Martin, zorlu bir görevle karşı karşıyadır. Genç adam, karmaşık bir yolsuzluk ve dolandırıcılık ağını araştırmakla görevlendirilir. Konu ile ilgili araştırma yapmaya başlayan Martin, bir süre sonra soluğu zor koşullara rağmen aile çiftliklerini ayakta tutmaya çalışan babası Martin Sr ile kardeşi Caleb’in yaşadığı memleketi New York’a gider. Ajan kısa süre içerisinde kendini, gizemli bir sanat simsarının, kripto para meraklısından siber dedektife dönüşen bir adamın ve acımasız müşterilerinin ihaleleriyle ilgilenen yozlaşmış bir muhasebecinin içinde yer aldığı tehlikeli bir yeraltı dünyasında tuzağa düşmüş halde bulur.

Deep Web

Deep Web, Alex Winter tarafından yönetilen; dark web’in Silk Road, bitcoin ve politikaları ile alakalı bir belgesel filmidir.

Yazımız sürekli olarak güncellenecektir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap