Sorare nedir ve nasıl oynanır?


0

Sorare, oyuncuların dijital oyuncu kartlarıyla sanal bir takımı satın aldığı, sattığı, takas ettiği ve yönettiği bir fantezi futbol oyunudur.

Sorare, futbol ve kripto para biriminin birleştiği yerdir . Futbol taraftarları için bu, saha dışında rekabet ve yatırım/kazanç ilişkisini kurmanın bir yoludur. Kullanıcılar oyunu tarayıcılarında çevrimiçi olarak oynayabilir veya Sorare uygulamasını indirebilir. Bu makalede, Sorare’nin tam olarak ne olduğu ve nasıl çalıştığı hakkında her şeyi okuyacaksınız.

Sorare nedir?

Sorare, dünya çapında birçok futbol taraftarının hayran olduğu, blok zinciri tabanlı bir fantezi futbol oyunudur. Platformun kurucuları, sahada oynayamasalar bile taraftarlara oyunu geliştirme ve oynama fırsatı vermek istiyor. Kullanıcılar, dijital oyuncu kartlarıyla sanal bir takım satın alabilir, takas edebilir, satabilir ve yönetebilir.

Bu fantastik futbol oyununun diğer kullanıcılarına karşı yarışarak puan kazanabilirsiniz. Sadece sanal turnuvalar oynamaktan ziyade stratejiler oluşturmanız ve kadrolar oluşturmanız gerekir. Oyuncularınızın gerçek hayattaki performansları hakkında ne kadar çok şey bilirseniz, o kadar çok puan kazanırsınız.

Ethereum tabanlı platform 2018’de geliştirildi. 2020’de ticaret yapan Sorare oyuncu kartları 52.500 dolara satıldı ve 2021’de fiyatlar 3,6 milyon dolara yükseldi.

Sorare nasıl oynanır?

Sorare oynamak, ligi televizyonda takip etmekten daha fazlası. Kullanıcılar Sorare oyununa kaydolduklarında, ücretsiz olarak beş oyuncu kartı alırlar.

Sorare oynamak ücretsiz mi?

Kullanıcılar herhangi bir para yatırmadan hemen başlayabilirler. Ancak oyununuzun seviyesini yükseltmek istiyorsanız ticarete başlayabilirsiniz. Her futbol takımının beş temel pozisyonu vardır: kaleci, defans, orta saha, forvet ve yedek oyuncu. Kullanıcılar bu oyuncu kartlarını OpenSea NFT pazarından satın alır. Futbolcuların gerçek zamanlı performanslarına dayalı olarak, takımınıza SO5 lig maçlarında bir takım puanlar verilir.

Örnek bir Sorare portfolyosu
Örnek bir Sorare portfolyosu

Kullanıcıların oyuncuları her hafta sanal turnuvalarda yarışır ve fiziksel sahadaki performanslarına göre puanlar verilir. Bir oyuncu kırmızı kartla cezalandırılır mı yoksa futbolcu gerçek hayatta gol mü atar? Daha sonra oyunda buna göre puan kazanır veya kaybedersiniz.

Bir kullanıcı olarak, bunun puan sayısına olumlu veya olumsuz bir şekilde yansıdığını göreceksiniz. Şansın da önemli bir faktör olduğunu unutmayın çünkü en iyi oyuncuya dinlenme ve yedek kulübesi de verilebilir.

Oyunun dinamiklerini korumak için, nadir, benzersiz ve süper nadir öğelerle gelen nadir koleksiyon NFT’leri de vardır. Geçen Şubat ayında profesyonel futbolcu Erlin Haalands’ın kartı açık artırmada yaklaşık 700.000 dolara satılmıştı ve bu satışı Twitter’dan canlı takip edebilirdiniz. Sorare NFT’leri kripto para birimi Ether ( ETH ) ile satın alınabilir veya satılabilir.

Sorare’ye yatırım yapmalı mısınız?

Sorare’ye yatırım yapma seçimi bize ait değil, ancak size Sorare kartlarının değeri hakkında bilgi verebiliriz. 2021 sonunda ihale fiyatları şu şekildeydi :

  • Nadir kartlar 0,005 ETH’den temin edilebilir;
  • 0.048 ETH’den süper nadir kartlar;
  • Benzersiz kartlar 0.478 ETH’de başladı.

Doğrudan web sitesinde, tüm işlemleri ve istatistikleri takip edebilirsiniz, böylece gelecekteki potansiyel kartlarınızın değerinden her zaman haberdar olursunuz.

Oyna-kazan oyunu , kendi para birimi olan SOR jetonunu kullanır. Ethereum blok zinciri ile uyumlu bir ERC-20 jetonudur. Bir kullanıcı olarak, bu jetonu stake edebilir veya Sorare NFT’lerinizi takas etmek için kullanabilirsiniz. SOR’u stake etmeyi seçtiğinizde, pasif bir gelir elde etmek mümkündür. Bununla birlikte, jeton esas olarak yeni koleksiyon kartları satın almak için kullanılır.

Sorare’de nasıl puan kazanılır?

Sorare’deki oyuncu kartlarının değeri hakkında çeşitli forumlarda şiddetli bir tartışma var, ancak platformun kendisi puan sayımını herkese açık hale getirdi. Sorare’nin sitesinde SSS altında bulabilirsiniz . Oyuncuların puanları, birkaç unsurdan oluşur:

  • Belirleyici puan
  • Genel puan, aynı zamanda çok yönlü puan olarak da adlandırılır.
  • Bonuslar

Belirleyici skor; goller, penaltılar, kırmızı ve sarı kartlar, kendi golleri, kaçırılan fırsatlar ve asistler gibi farklı faktörler nedeniyle negatif veya pozitif olabilir. Toplam puan, müdahaleler, kaybedilen veya kazanılan düellolar, kaçırılan bir pas veya yaratılan bir fırsat dahil olmak üzere en az kırk eylemden oluşan bir liste ile belirlenir.

Kullanıcılar bir futbol kaptanı kartına sahip olduklarında, %20 puanlık bir bonus alırlar. Devam eden sezonun bir oyuncusuyla takas yapıyorlar mı, +%5 değerinde.

Sorare nasıl çalışır?

Artık oyunun nasıl geliştirildiğini ve bu NFT fantezi futbol oyununa neden yatırım yapabileceğinizi biliyorsunuz. Kaydolmak kolaydır, ancak sizin için adım adım bir plan oluşturduk:

Kayıt sırasında aldığınız beş kart hayali para ile satın alınır. Bu nedenle finansal değerleri yoktur ve ETH ile alınıp satılamazlar.

Fantezi futbol oyununu gerçekten oynamak ve bazı koleksiyon kartlarına yatırım yapmak istiyorsanız, Sorare ile başlayabilirsiniz. Kendi paranızla satın aldığınız her şey bir değere sahiptir ve gelecekte kârlı bir şekilde satılabilir. Ancak, fonlarınızı herhangi bir merkezi olmayan finans (DeFi) projesine yatırmadan önce uygun araştırma yaptığınızdan emin olun.

Kaynak: cointelegraph.com

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

Yorum Yap